Tradicionalni slovenski zajtrk

petek, 16. november 2018

Tradicionalni slovenski zajtrk  prerašča v »vseslovensko gibanje«.

Naša šola je  ponovno obeležila dan slovenske hrane, ki ga je Vlada RS razglasila leta 2012.

Tako smo tudi na naši osnovni šoli Lava izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk.

Učenci so se skupaj z učitelji zbrali v jedilnici, kjer so si najprej ogledali kratek kulturni program.

Program smo pričeli z  venčkom narodnih pesmi, ki jih je na harmoniko zaigral Maks Černjak Boštjančič iz 4. b razreda, nato je sledila recitacija pesmi v izvedbi Zite Lipovšek in Patricije Drobne Krajnc iz 7. B.

Na koncu je zapel še otroški pevski zborček pesem » JABOLKO NA DAN«.

Z uvodno besedo nas je pozdravila tudi gospa ravnateljica, ki nam je predstavila dva gosta, in sicer dr. med Anito Jagrič  Friškovec in predstavnika  občine Celje.

Oba sta namenila učencem nekaj besed o tem dnevu in nam zaželela zdrav način življenja.

Ta dan smo obeležili tudi z mini razstavo v jedilnici in ob 10. uri v avli šole zapeli pesem »ČEBELAR«.