Pozdrav ptic miru

sobota, 17. september 2016

POZDRAV PTIC MIRU

naše skupno sporočilo: »TUDI TI LAHKO SPREMENIŠ SVET!«

Z vsako pozitivno mislijo in dobrim dejanjem lahko spremenimo svet na bolje. Najprej »mali svet« v svojem domu, v svojem sosedskem okolju, v šoli, v kraju, v mestu, v državi….Prav vsak lahko nekaj naredi za strpnost in sožitje: otroci, vzgojitelji in učitelji, starši, mediji, državljani….Prvi korak v tej smeri lahko vsak naredi z nasmehom na ustih in prijazno besedo. Naslednji korak pa z obvladovanjem negativnih in slabih misli, obvladovanjem jeze, sovraštva, nezadovoljstva in vseh ostalih negativnih čustev. In verjamete ali ne, svet bi bil takoj bolj prijazen in umirjen.

V soboto smo prav te misli ponesli med ljudi po mestu Celju in okolici s pomočjo številnih šol, vrtcev, društev, nevladnih organizacij, medijskih hiš, ki so nas podprle tudi po Sloveniji in izven meja. Srčno verjamemo, da smo mnogim ljudem segli v srce s svojimi sporočili in da bomo v njihovih srcih ostali vse leto do naslednjega septembra. Prav vsak izmed nas lahko vsakodnevno veliko naredi za idejo miru in prav vsak dan bi moral biti svetovni dan miru!

Hvala vsem, ki ste se nam v soboto pridružili, še posebej medijski hiši Novi tednik in Radio Celje, ki z nami že 11 let soustvarja naša pozitivna sporočila. Vrednote miru, svobode, strpnosti…naj postanejo vrednote vseh ljudi sveta.

Vabimo vas, da vse leto pomagate ohranjati mir v srcu in med ljudmi ter se veselite vseh pozitivnih sporočil – delajo prave čudeže!

In Ptice miru bodo krožile vse leto med nami.

ravnateljica Marijana Kolenko

O pozdravu ptic miru

Predaja poslanice predsedniku vlade, dr. Miru Cerarju

ptice_miru_2016_dz

Poslanka Državnega zbora RS – Janja Sluga – je danes dopoldne predala našo poslanico miru predsedniku vlade, dr. Miru Cerarju, za kar se ji iskreno zahvaljujemo in verjamemo, da bo večkrat v tem letu misel nagovorila tudi ostale v DZ.