7. gasilski tabor OŠ Lava

ponedeljek, 22. avgust

Uspelo nam je! Organizirali smo že 7. gasilski tabor na naši šoli. Združili smo moči s Poklicno gasilsko enoto Celje in PGD Ostrožno ter mlade popeljali v svet gasilstva.
Od 22. 8. do 24. 8. 2022 se je 25 otrok prepustilo gasilskemu načinu življenja. Skupaj smo se učili gasilskih veščin, urili vztrajnost, predvsem pa smo se družili in imeli lepo.
Zbrali smo se v ponedeljek, 22. 8. 2022, ob 10. uri na šolskem igrišču. Po kratki predstavitvi programa smo odpeljali otroke v šolsko telovadnico, kjer so si pripravili blazine in spalne vreče. Tako so bile noči bolj mehke. Gospa ravnateljica pa nam je s pravljico pričarala sladke sanje.

V času tabora smo počeli marsikaj zanimivega. O tem pričajo izjave otrok, ki so povedali:
IGNAC: Všeč mi je bilo, da je bil tabor brezplačen in ko smo spali v telovadnici v spalnih vrečah.
TJAŠA: Tabora sem se udeležila, da sem s prijatelji.
MARTIN: Igrali smo igre, hodili na pohode, veliko smo ustvarjali, ogledovali gasilska vozila. Počutil sem se imenitno.
BURJA: Zabavno mi je bilo špricanje in zbijanje tarče.
ADRIJANA: Naučila sem se, da moramo držati skupaj.
EVA: Uživala sem, ko smo obiskali poklicne gasilce.

V sredo, 24. 8. 2022 smo pripravili zaključek za starše in se poslovili v upanju, da se zopet srečamo prihodnjega avgusta.

Tim za pripravo tabora: Polona Hrovat, Lara Korez in Eva Goršič z gospo ravnateljico Marijano Kolenko.