III. mednarodna konferenca »Vpliv mednarodne komunikacije na vodo in vodne vire 2017«

petek, 27. oktober 2017

V PETEK, 27. oktobra je v Ljubljani v Evropski hiši potekala III. mednarodna konferenca na temo »Vpliv mednarodne komunikacije na vodo in vodne vire 2017«. Na konferenco so povabili tudi našo šolo, saj je od samega začetka /pogovori za vključitev v projekt so pričeli potekati leta 2013/ vključena v projekt. Šoli so podarili 2 merilnika vode, ki smo ju namestili v oba oddelka 3. razredov in kjer sta učiteljici Natalija Košir in Andreja Baš skupaj z učenci spremljali porabo vode ter podatke vnašali v skupno mednarodno aplikacijo o porabi vode.

Na tokratni konferenci je ravnateljica šole, Marijana Kolenko, predstavila pomen Vodnega agenta, cilje in predvsem možnosti razvoja projekta v naslednjih letih, tako na šoli kot v mednarodnem obsegu.

Predstavitev je bila pospremljena z velikim navdušenjem, še posebej s strani držav kot Srbija, Češka, Madžarska, ki si želijo pričeti s projektom skupaj z otroki. V fotografijah predstavljamo nekaj utrinkov.